PRZEKAŻ 1% NA SZACHY


XX KRÓLEWSKI GAMBIT RADOMIA

UWAGA!

w związku z obchodzonym jubileuszem XX edycji Królewskiego Gambitu Radomia i XV rocznicą śmierci naszego patrona Jacka Żemantowskiego prosimy zawodników o przybycie w strojach stonowanych, jednokolorowych barwach, odpowiednich dla rangi tej imprezy. W skrajnych przypadkach organizator zastrzega sobie prawo niedopuszczenia do turnieju [w szczególności kierujemy apel do panów wystepujących w krótkich, plażowych spodenkach etc.]. Garnitury mile widziane.

 

komunikat organizacyjny XX KGR

JUBILEUSZOWY - XX KRÓLEWSKI GAMBIT RADOMIA

- 28 maja 2017!!!

 

20 nagród na XX-LECIE

2500 PLN ....... 200 PLN


HISTORIA SZACHÓW

zobacz tu historię meczy o mistrzostwo świata


GALA 90-LECIA PZSZACH

Medal 90-lecia Polskiego Związku Szachowego w uznaniu za aktywne uczestnictwo w życiu szachowym oraz przyczynienie się do wzrostu popularności szachów jako dyscypliny sportowej otrzymał Prezes RSS Gambit Andrzej Zygarski.

 

zobacz tu Galę 90-lecia PZSzach


WYSTAWA NA ZAMKU KRÓLEWSKIM

Szanowni Miłośnicy Szachów,

w dniach 16.10-31.12.2015 r. w Muzeum Zamku Królewskiego w Warszawie przygotowana została wystawa szachowa pod nazwą: "Szachy w średniowieczu, średniowiecze w szachach".

Zwiedzający będą mogli rozegrać partię kopiami figur średniowiecznych wykonanymi specjalnie na tę wystawę [autorami kopii są: Tomasz Pokorski oraz Jarosław Jaskulak], a także skorzystać z zabawy wielkoformatowymi figurami. Z pewnością uatrakcyjni to wycieczkę w przeszłość i zapoznanie się z historią gry, która zyskała miano królewskiej. Szczegóły dostępne są na tej stronie. Wstęp wolny.